Archív
Mikor:
március 29, 2017 @ 2:00 du. – április 2, 2017 @ 11:00 du.
2017-03-29T14:00:00+02:00
2017-04-02T23:00:00+02:00
Hol:
Toldi mozi
Budapest
Bajcsy-Zsilinszky út 38
1054 Magyarország

 

A Daazo – European Short Film Centre március 29. és április 2. között, a Toldi moziban rendezi meg az ötödik Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivált, mellyel elsődleges célja a legújabb magyar és nemzetközi rövidfilmek bemutatása, valamint egy olyan szakmai fórum építése, ahol a visszajelzést kereső alkotók közönség előtt mutathatják meg alkotásaikat.

A Friss Húson mutatkozott be Deák Kristóf azóta Oscar-díjas rövidfilmje, a Mindenki, és számos más, később fontos nemzetközi sikereket elérő alkotást is itt vetítettek először mozivásznon.

Az idei fesztiválra több mint 170 magyar és 1400 nemzetközi rövidfilmet neveztek az alkotók, összesen 65 országból.

A fesztivál utolsó napján tartandó díjkiosztón a magyar versenyprogramban az eddigi díjakon kívül (legjobb magyar élőszereplős rövidfilm, legjobb magyar animációs rövidfilm) idén először a zsűri odaítéli a legjobb színész és a legjobb színésznő díját is, valamint több különdíjat is kiosztanak.

JEGYÉRTÉKESÍTÉS MÁRCIUS 23-TÓL! A versenyszekciókra blokkonként 1550 forint a belépő, a Friss Hús Presents: DokMa programjára 500 forint, a többi esemény nyilvános vagy regisztrációhoz kötött.

Az 5. Friss Hús hivatalos magyar és nemzetközi versenyprogramja:

MAGYAR VERSENYFILMEK 1. / HUNGARIAN COMPETITION 1.
március 29. 19.00 szerda / március 30. 21.00 csütörtök (ismétlés) / március 31. 15.00 péntek (ismétlés)
Superbia 16’ (r.: Tóth Luca)
Partizánok 17’ (r.: Szabó Szonja)
Enyhén sós 24’ (r.: Nagy Zoltán)
Asszó 23’ (r.: Fekete Tamás)
Egy karcolás 4’ (r.: Császár Dániel)

MAGYAR VERSENYFILMEK 2. / HUNGARIAN COMPETITION 2.
március 29. 21.00 szerda / március 30. 18.00 csütörtök (ismétlés) / március 31. 13.00 péntek (ismétlés)
A csatárnő bal lába életveszélyes 12’ (r.: Szilágyi Fanni)
Ebéd előtt 9’ (r.: Szabó Simon)
Ungvár 10’ (r.: Áprily Zoltán)
Uchebnik 18’ (r.: Csicskár Dávid)
A Birodalom utolsó napja 13’ (r.: Halász Júlia, Rubi Anna)
Földiek 26’ (r.: Freund Ádám)

MAGYAR VERSENYFILMEK 3. / HUNGARIAN COMPETITION 3.
március 30. 19.00 csütörtök / március 31. 21.00 péntek (ismétlés) / április 1. 15.00 szombat (ismétlés)
Wellness 15’ (r.: Szabó Virág)
Nem történt semmi 26’ (r.: Csoma Sándor)
Non-Places: Beyond the Infinite 6’ (r.: Lichter Péter)
Kötött pálya 20’ (r.: Mayer Bernadett)
Minden vonal 21’ (r.: Szilágyi Fanni)

MAGYAR VERSENYFILMEK 4. / HUNGARIAN COMPETITION 4.
március 30. 21.00 csütörtök / március 31. 16.00 péntek (ismétlés) / április 2. 21.00 vasárnap (ismétlés)
Záridő 20′ (r.: Reich Dániel)
Kisegér 7′ (r.: B. Nagy Ervin)
Legyetek egyszerűek akár a galambok 14′ (r.: Lukács Mihály)
Vér-erdő 12′ (r.: Dobi Ferenc)
Láthatatlanul 30′ (r.: Szentpéteri Áron)

MAGYAR VERSENYFILMEK 5. / HUNGARIAN COMPETITION 5.
március 31. 17.00 péntek / április 1. 20.00 szombat (ismétlés) / április 2. 19.00 vasárnap (ismétlés)
Paparazzi 15′ (r.: Hartung Attila)
Csoszogj úgy (14′ (r.: Szőcs Petra)
Welcome 30′ (r.: Dudás Balázs)
Graffiti 19′ (r.: Barcsai Bálint)
Balkon 6′ (r.: Dell’Edera Dávid)

MAGYAR VERSENYFILMEK 6. / HUNGARIAN COMPETITION 6.
március 31. 21.00 péntek / április 1. 16.00 szombat (ismétlés) / április 2. 17.00 vasárnap (ismétlés)
Peron 15′ (r.: Csata Hanna)
Kötelék 10′ (r.: Wunder Judit)
Kockaember 18′ (r.: Dombrovszky Linda)
L.U.F.I. 30′ (r.: Pusztai Ferenc)
Grand Prix 13′ (r.: Sós Bálint Dániel)

MAGYAR VERSENYFILMEK 7. / HUNGARIAN COMPETITION 7.
április 1. 19.00 szombat / április 2. 15.00 vasárnap (ismétlés) / április 2. 20.00 vasárnap (ismétlés)
Balatoni jég 16′ (r.: Szén János)
Képzeletbeli barátok klubja 19′ (r.: Szabó Saci)
Vulkánsziget 9′ (r.: Lovrity Anna Katalin)
Van egy határ 17′ (r.: Tóth Barnabás)
Légmell 27′ (r.: Fatér Ambrus)

NEMZETKÖZI VERSENYFILMEK 1. / INTERNATIONAL COMPETITION 1.
március 31. 19.00 péntek / április 1. 18.00 szombat (ismétlés)
The Rabbit Hunt 12′ (r.: Patrick Bresnan)
Parent, Teacher 11′ (r.: Roman Tchjen)
Cracks 9′ (r.: Koen Van Sande)
La femme et la TGV 30′ (r.: Timo von Gunten)
Happy End 6′ (r.: Jan Saska)
Small Talk 21′ (r.: Even Hafnor)

NEMZETKÖZI VERSENYFILMEK 2. / INTERNATIONAL COMPETITION 2.
április 1. 17.00 szombat / április 2. 16.00 vasárnap (ismétlés)
The Reflection of Power 9′ (r.: Mihai Grecu)
Timecode 15′ (r.: Juanjo Giménez Peña)
Nazha 14′ (r.: Remi Itani)
Latchkey Kids 22′ (r.: Elad Goldman)
Sweet Maddie Stone 24′ (r.: Brady Hood)
OS Love 6′ (r.: Luc Gut)

NEMZETKÖZI VERSENYFILMEK 3. / INTERNATIONAL COMPETITION 3.
április 1. 21.00 szombat / április 2. 18.00 vasárnap (ismétlés)
Glass House 10′ (r.: Nicolai Berg Hansson, Erik Ivar Sæther)
10 Buildings Away 25′ (r.: Miki Polonski)
Fantasia 9′ (r.: Teemu Nikki)
Umpire 16′ (r.: Leonardo van Dijl)
Balcony 17′ (r.: Toby Fell-Holden)
Analysis Paralysis 9′ (r.: Anete Melece)

TOVÁBBI VETÍTÉSEK

Friss Hús Presents: DokMa / március 29. 17.00 szerda
Sétahajó indul 10′ (r.: Bartha Máté)
A színigazgató 11′ (r.: Réthy Dávid)
Függések 10′ (r.: Hendrick Leah)
Nyugalom van 12′ (r.: Püsök Botond)
Misi, a pék 9′ (r.: Fuchs Máté)
Első lecke: a paplanos 9′ (r.: Ugron Réka)
Hétvégék 10′ (r.: Kőrösi Máté)
Lordok háza 10′ (r.: Hendrick Leah, Kőrösi Máté)
Befőtt cukor nélkül 8′ (r.: Ugron Réka, Losonci Pál)
Falka 13′ (r.: Bartha Máté, Réthy Dávid)

Friss Hús EXPATS / március 30. 17.00 csütörtök / március 31. 18.00 péntek (ismétlés)

A vaddisznó (Wild Boar) 11′ (r.: Szederkényi Bella)
Kiút (Way Out) 17′ (r.: Steinmetz Anikó)
Kényelmetlen kényelem (Inconvenient Comfort) 20′ (r.: Fillenz Ádám)
Dark Chamber 5′ (r.: Bánovits Ottó)
A legvidámabb barakk (The Happiest Barrack) 16′ (r.: Varga Noémi)
Las Meninas 16′ (r.: Béres Dániel)
Squamanciation 6′ (r.: Varsányi Péter)

facebook event

Megosztom.

Comments are closed.

A lájk felmelegít, és tele van C-vitaminnal.

Kövess minket facebookon!

 

 NOWmagazin.hu